Motýlik

Byť štýlový a zároveň sám sebou

Motýlik predstavuje v rámci histórie skôr formálnejší kúsok, ktorý sa však postupom času dopracoval až k ležérnejším prevedeniam.

Pre udalosť, akou je svadba, je vhodná ako kravata, tak aj motýlik. Pri svadbách, ktoré sú ladené formálne, určite siahnite po klasickej jednofarebnej kravate alebo klasickom motýlikovi. V prípade svadby s uvoľnenejšou atmosférou či svadbe v prírode, môžete siahnuť po výraznejších kúskoch a zvoliť si farebnejšiu kravatu alebo motýlika. Pokiaľ nemáte svadbu nesúcu sa vo veľmi formálnom dress code, ide najmä o vaše pohodlie a kreativitu.

Pokiaľ to dresscode neprikazuje, smoking neber. Pretože iba k nemu sa pôvodne nosí motýlik. Eventuálne k vychádzkovému obleku. Inak sa do bežného obleku veľmi nedáva. Aj keď na fotkách z Oscarov, Grammy a podobných celebritných slávností narazíš na fotky mužov, ktorí majú v klasickom golieri zaviazaný motýlik, nie je to úplne kóšer, ale nie je to prešľap.

Aj keď kúpiš bez problémov motýlik na zapínanie, vedieť si ho uviazať je však džentlmenská záležitosť. A ženy majú rozviazaný motýlik na krku (vraj) veľmi radi.

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x